Porównanie różnych typów baterii do wanny

Na rynku dostępne są różne rodzaje baterii wannowych. Nic dziwnego, że można się nieco pogubić, wybierając ten element wyposażenia łazienki. Baterie można podzielić ze względu na sposób montażu, ale również i ze względu na zastosowane udogodnienia. Poznaj więc różne rodzaje baterii wannowych i wybierz najlepszą armaturę do swojej łazienki.

Bateria wannowa natynkowa i podtynkowa, czyli różne rodzaje baterii wannowych

Bateria wannowa ścienna to zdecydowanie najczęściej występujący rodzaj baterii. W tym przypadku mówi się przede wszystkim o bateriach ściennych natynkowych jednouchwytowych. Niekiedy w łazienkach pojawia się jeszcze bateria wannowa starego typu, czyli taka, która ma dwa kurki do regulacji temperatury i strumienia wody. Zastosowanie jednej dźwigni jest nie tylko bardziej komfortowe, ale również i ekonomiczne, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Przed położeniem płytek można również wybrać baterię podtynkową. Baterie podtynkowe idealnie wpisują się w styl minimalistyczny i nowoczesne aranżacje. Bateria wannowa podtynkowa jest niezwykle elegancka, gdyż poza wylewką, wszystkie jej elementy są niewidoczne. Niestety bateria wannowa podtynkowa posiada również swoje wady, głównie w postaci utrudnionego dostępu w razie awarii.

wanna wolnostojąca z baterią

Bateria wannowa stojąca i bateria wannowa wolnostojąca

Baterie stojące montuje się na wannie, w specjalnie do tego celu wyciętych otworach. Niekiedy takie baterie można zamontować wyłącznie na specjalnej półce. Dzieje się tak zwłaszcza wówczas, gdy bateria wannowa nie może zostać zamontowana na krawędzi wanny decyzją jej producenta. Bateria wannowa stojąca wpisuje się w nowoczesny design i nadaje łazienkom wyjątkowego charakteru.

W nowoczesnych salonach kąpielowych stosowane są również baterie stojące trzyotworowe. Nad takim modelem baterii warto zastanowić się, gdy chcemy nadać łazience elegancji i niepowtarzalnego stylu. Wśród różnorodnych baterii można wymienić również baterie wolnostojące. Takie ekskluzywne baterie to zdecydowanie najwyższa półka wśród baterii do Twojej łazienki. Bateria do wanny wolnostojąca wyróżnia się na tle innych baterii nowoczesnym deisgnem i wyjątkowym pięknem, docenianym przez najbardziej wymagających użytkowników.

Baterie wannowe z termostatem

Baterie łazienkowe z termostatem to osobna kategoria baterii, którą warto rozważyć. Baterie termostatyczne sprawiają, że temperatura wody nie zmienia się, podobnie jak strumień wody, która wypływa z wylewki. Największą zaletą takich baterii jest przede wszystkim fakt, że temperatura wody może zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza wówczas, gdy w domu zamieszkują osoby starsze lub też małe dzieci. Taka automatyczna regulacja ciepłej i zimnej wody pozytywnie odbija się również na rachunkach za zużycie wody.

Jak widać, wybór odpowiedniej baterii nie jest łatwy, dlatego też warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaką wybrać baterię, by wpisywała się ona w aranżację naszej łazienki, a jednocześnie odpowiadała potrzebom użytkowników.

2 thoughts on “Porównanie różnych typów baterii do wanny”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 12 =